Projelerimiz


 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EV SAHİPLİĞİNDE 2. ULUSLARARASI TEMEL EĞİTİM KONGRESİ (UTEK2019) GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
2. Uluslararası Temel Eğitim Kongresi (UTEK2019) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde, uluslararası ve ulusal üniversitelerin ortaklığı ile Muğla İlinin Bodrum İlçesindeki Pina Yarımadasında bulunan La Blanche Island Bodrum Hotel'de 23-27 Ekim 2019 tarihleri arasında tam bir bilim şöleni atmosferinde gerçekleştirildi. 2023 Eğitim Vizyonu ve Temel Eğitimde Gelecek Arayışları ana temasıyla gerçekleştirilen kongreye ilgi ve katılım oldukça yoğun oldu. Ayrıca 2. Uluslararası Temel Eğitim Kongresi ile eş zamanlı olarak 1. Ulusal Okul Öncesi Çalıştayı ve 9. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı da kongre katılımcıları ile birlikte gerçekleştirildi.
Kongreye katılım hususunda özellikle öğretmenlerimizin ilgisinin büyük oluşu memnuniyetle karşılandı. Kongrede sunulan bildirilerin özet ve tam metinlerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir.
 
Kongrenin gerçekleşmesine destek veren MSKÜ Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK başta olmak üzere, Eğitim Fakültesi Dekanımız Sayın Prof.Dr. Bilal DUMAN’a, Düzenleme Kurulu Başkanı Sayın Doç.Dr. Sabri SİDEKLİ’ye ve tüm Düzenleme Kurulu Üyelerine, yine desteklerini sıkça gördüğümüz tüm kurum ve kuruluşlara, konuşmacı ve panelist olarak katkı sağlayan birbirinden kıymetli hocalarımıza, paylaşımlarını esirgemeyen misafirlerimize ve de görev alarak aldıkları görevleri en iyi şekilde layıkıyla yerine getiren çok değerli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 


 

 SEVGİ ÇOCUKLARI SEVGİ ÜNİVERSİTESİNDE...

Merkez Müdürlüğümüz akademik personeli tarafından Üniversitemiz ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile 17-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımızın katıldığı "SEVGİ ÇOCUKLARI SEVGİ ÜNİVERSİTESİNDE..." başlıklı proje gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında yaratıcı drama, değer eğitimi, STEM eğitimi, Üniversite ve Fakülte tanıtımları, kodlama eğitimi, origami, karekod ile oryantiring, hikaye yazma eğitimi, quiver vision ile boya ve ize, napier çubukları atölyesi, bardaklar turnuvası, geometrik şekillerle ile alan ölçümü, geleneksel oyun, sinema gösterimi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirilmiştir. Katılım sağlayan çocuklarımız proje kapsamında kaliteli zaman geçirerek hem eğlenmiş hem de öğrenmişlerdir. Ayrıca çocuklarımız üniversitemizi ve hocalarımızı çok sevgiklerini belirterek oldukça memnun bir şekilde ayrılmışlardır. Projenin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof.Dr. Hüseyin ÇİÇEK'e, Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın İlkay TÜRKOĞLU'na, İl Müdürlüğünün kıymetli personellerine ve de büyük bir özveriyle çalışan tüm hocalarımıza teşekkür ederiz.
 
 

 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ AKADEMİK PERSONELİ TÜBİTAK 4007 PROJESİNDE

Merkez Müdürlüğümüz Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4007 Muğla Bilim Şenliği Projesine çeşitli alanlarda eğitmen olarak destek verdi. 10-12 Nisan  2019 tarihleri arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde oldukça geniş katılımlı olrak gerçekleştirilen proje etkinliklerinde Merkez Müdürümüz Doç.Dr. Sabri SİDEKLİ "ŞİMDİ YAZMAK KOLAY: MODELLİYORUM YAZIYORUM" başlıklı atölyede, Merkez Müdür Yardımcılarımızdan Dr. Öğr. Üyesi Özkan ÇELİK "DRAMA İLE EĞLENİYORUM", Dr. Öğr. Üyesi Sayım AKTAY "ARTIK BEN DE KODLAMA YAPABİLİYORUM" başlıklı atöyede, Yönetim Kurulu Üyemizden Doç. Dr. Maide Orçan KAÇAN "ÖRÜNTÜ OLUŞTUR", Arş. Gör. Sedat ALTINTAŞ "WEB 2.0 ARAÇLARI İLE MATEMATİK KAVRAMLARININ ÖĞRETİMİ: ÖĞRETMEN EĞİTİMİ" başlıklı atölyelerde eğitmen olarak görev almışlardır.
Proje Kitapçığına Buradan Ulaşabilirsiniz....


 

 

 

 

 
>